Başakşehir Kuru Temizleme

Başakşehir Kuru Temizleme, Başakşehir’de Şok Fiyatları İle Hizmetinizde!..

Kayaşehir ve Başakşehir kuru temizleme olarak kuru temizliğe ihtiyacı olan eşyalarınızı adresinizden alıp, hatasız ve temiz bir şekilde temizleyip adresinize teslim ediyoruz. Üstelik Kayaşehir halı yıkama firmaları içinde en çok tercih edilen Kayaşehir İkra Halı Yıkama güvencesi ile bizi hemen arayabilirsiniz. Çünkü biz size çok yakınız!..

Başakşehir Kuru Temizleme

Başakşehir Kuru Temizleme

Başakşehir firmamız  hafta içi 09:00-23:00, hafta sonu ise 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu nedenle firmamız Kayaşehir, Başakşehir kuru temizleme ve Bahçeşehir bölgelerinde hizmet vermektedir.

YIKAMA
İtinalı bir temizlemeye ihtiyacı olan kıyafetleriniz için bize hemen ulaşın. Ardından hemen adresinize gelelim, sizi zamandan da kazandıran yepyeni bir temizlik anlayışıyla tanıştıralım.

ÜTÜLEME
Temiz kıyafetlerinizin ütüye ihtiyaç duyuyorsa zaman kaybetmeden bizi arayabilirsiniz. Ayrıca Kayaşehir Başakşehir’de kuru temizleme yapan firmamız tarafından kumaş türüne en uygun şekilde ütülenmiş kıyafetinizle stilinize şıklık katın.

Kuru Temizleme Nedir?

Elbise, giysi ve tekstil ürünlerinin çok daha uzun ömürlü olması için kumaşların renk, kalite ve apresini bozmayan solventlerle, özel makineler kullanılarak yapılan temizleme işlemi, “Kuru Temizleme” olarak adlandırılmaktadır. Bu işlem; tekstil üreticilerinin ürettikleri ürünleri ve aksesuarlarını yıkama, kuru temizleme, ütüleme ve çekmezlik testi gibi işlemlere tabi tuttuktan sonra ürünlere etiketledikleri bakım talimatı doğrultusunda uygulanmaktadır. Bu uygulama, tam anlamıyla kuru olmadığı halde kuru temizleme denmesinin sebebi su yerine solventin kullanılmasından kaynaklanmaktadır.

Kayaşehir ve Başakşehir Kuru Temizleme: Kuru Temizlemenin Tarihçesi

Kuru temizleme; 1825 yılında Paris’te boyahane sahibi olan Fransız Jean B. Jolly’nin kaza sonucu masaya devirdiği gazyağının akarak masa örtüsünü temizlediğini görmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Masa örtüsünün temizlendiğini gören Jolly bu maddeyi boyahanesinde de denemiş ve başarılı olmuştur. Kumaşların yıpranmadan ve bozulmadan temizlendiği ortaya çıkınca, zamanla başka ülkelere de hızla yayılmıştır. İlk çözücü olan gazyağı, yerini benzine bırakmıştır. Ayrıca benzinin çabuk yanması, parlama noktasının 0 C derece olması insanları başka kimyevi maddelere yönlendirmiştir. Bu denemelerde A.B.D.’de ‘Stoddart Çözücüsü’ denen iyi cins ‘Terebentin Ruhu’ daha güvenli bulunmuş ve uzun yıllar kullanılmıştır.

Zaman içinde kuru temizleme dünyaya yayılarak bu işi yapan dükkanlar ve fabrikalar açılmıştır. Sektör gelişmeye başlamıştır. Daha az parlayıcı ve yanıcı kimyevi maddeye gerek duyulmuştur. Bunlardan ilki, temizleme özelliği yüksek ve etkili olan ‘Trikloretilen’dir. Tekstilde; perlon,reyon,orlon türü sentetik kumaşların çıktığı yıllarda kuruluşlar trikloretilenden de vazgeçmek zorunda kalmışlardır. Çünkü bu tip kumaşların trikloretilenden etkilenerek bileşimlerinin bozulduğu görülmüştür. Firmalar yeni bir kimyevi madde aramışlar, en sonunda ‘Perkloretilen’i tercih etmişlerdir. Perkloretilen kısa sürede yaygınlaşmış ve günümüze de otomatik kuru temizleme makinelerinde kullanılmaya başlanmıştır.

Kayaşehir ve Başakşehir kuru temizleme firmamızı, Facebook‘ta da takip edebilirsiniz!